Kvitnúce dreviny a kry v záhrade

Kvitnúce kry. Je ťažké vybrať z nich tie najzaujímavejšie, najvoňavejšie, najfarebnejšie.
Z bohatej ponuky sa budeme venovať potentilám, weigelám a spireám. Nechýba im pôvab, sú veľmi skromné, čo sa týka stanovísk a nárokov. 


  • Spomenuté kvitnúce kríky do záhrady sú vhodné na výsadbu do záhrad všetkých typov, ako solitéry či voľne rastúce živé ploty, kde vynikne krása ich bohato nasadených kvetov. Vo väčších záhradách sú zaujímavé záhony vysadené kvitnúcimi drevinami v niekoľkých radoch - nižšie kry do výšky 1-2 m, vyššie dorastajúce do 3-4 metrov a pohľad môžu zakončiť stromy nad pásom kríkov.
  • Weigela - pri výsadbe im naplánujte priestor do cca 2-3 m (podľa kultvaru, ktorý si z našej bohatej ponuky vyberiete). Ich kvety sú trubkovité od lososovo ružovej po tmavočervenú a aj po odkvitnutí sú kríky farebne zaujímavé svojim olistením. 
    Na fotografiách vidíte niekoľko kombinácií výsadby v živom plote.
  • Mnohokrát zaznávaná Spirea (tavoľník) dokáže prekvapiť - farbami kvetov a listov, ale aj tvarom a výškou krov. S jej rozličnými podobami sa veľmi často stretávame na verejných priestranstvách. Zaujme však aj v malých záhradkách. Zvlášť Sprea bumalda a jej kultivary je jeden z najvhodnejších krov pre voľne rastúce živé ploty, zahaľujúce sa na jar do záplavy ružovo-červených kvetov.
 
  • Potentila (nátržník) sa za minimálnu starostlivosť odvďačí možstvom milých kvietkovod bielej, cez smotanovú, žltú až po takmer červenú. Kríky sú nižšie a vhodné aj na výsadbu do nádob.
    Desiatky kultivarov kvitnúcich krov na vás čakajú v našom záhradnom centre.
    Vychutnajte si chvíle oddychu v tieni kvitnúcich drevín a na vlastné oči sa presvedčte o ich kráse.