Plánovanie záhrady

Plánujete si založiť okrasnú, či úžitkovú záhradu, alebo túžite zmeniť a zrevitalizovať záhradu, ktorú už máte? Plánovanie a realizácia záhrady vyžaduje určité poznatky, ktoré vám aj po rokoch zaručia, že záhrada bude vyzerať stále tak, ako ste si želali.


 • Pokiaľ si netrúfate založiť záhradu svojpomocne, pomôže vám záhradný architekt. Spolu s vami záhradu navrhne a naplánuje tak, aby spĺňala funkciu, ktorá vyhovuje vám a vašim najbližším. Poradí vám tiež vhodné druhy rastlín a drevín, ktorým sa bude dariť v daných podmienkach.

  Okrem širokého sortimentu rastlín a drevín v našom záhradnom centre vám radi poskytneme aj komplexné služby v záhradnej architektúre. Návrhy okrasných záhrad, aj väčšie projekty záhradných úprav vám vypracuje autorizovaný záhradný architekt podľa vašich požiadaviek.

  Na začiatku je nevyhnutné poznať predstavy o vzhľade záhrady, akú funkciu by mala spĺňať, aj podmienky pre rast rastlín. Je vaša záhrada v rovine? Alebo ide o špecifickú záhradu do svahu, ktorá bude vyžadovať špeciálne riešenie? Každá je iná.
  Pri plánovaní záhrady je dôležité rozmyslieť si, akú funkciu by mala spĺňať. To, že bude miestom pre relax a odpočinok je viac ako jasné.  Pokiaľ vám to však podmienky umožňujú,  v kombinácii s nenáročným pestovaním drobného ovocia, či zeleniny vám záhrada navyše prinesie potešenie z vlastnej vypestovanej úrody. Záleží len na vás.  


  Široký výber rastlín v záhradnom centre umožňuje skĺbiť vaše predstavy o vzhľade záhrady s poznatkami záhradného architekta a vybrať tak vhodné druhy.

  Okrasné a úžitkové rastliny vyberáme aj s ohľadom na náročnosť a potrebu ich ďalšej údržby. Pokiaľ máte menej času a prostriedkov na jej údržbu, rozhodnúť sa môžte pre bezúdržbovú záhradu. Nepotrebuje toľko starostlivosti ako okrasná záhrada, zaručene vám však poskytne rovnaké potešenie. 

  Aj v záhradnom centre Bella Gardena vám radi poradíme na tému plánovania a zakladania okrasnej, aj úžitkovej záhrady, či pri úprave vášho okolia. Poskytneme vám komplexné služby záhradného architekta formou poradenských služieb, aj kompletnej realizácie. Neváhajte nás kontaktovať.
 
plánovanie záhrady